Mami, ja chcem byť herečka... No zbohom!

Autor: Alexandra Michlíková | 22.7.2019 o 20:52 | Karma článku: 1,71 | Prečítané:  536x

Dobre, porozprávame sa o tom neskôr... A hlavou ti už beží... Super a čo teraz? Zaplatím jej kurz a nakoniec ju to ani nebude baviť. Čo ak sa jej zhorší prospech alebo dlhodobo ochorie? Vyhodené peniaze. Ako to vyriešiť?

V prvom rade odporúčam úprimný rozhovor. Nechoď do toho s tým, že aj tak jej to zakážem, ale buď otvorená aj tejto možnosti. Možno ťa nakoniec prekvapí, ako to má všetko dobre premyslené. 

Prvé otázky zameraj na motiváciu. Prečo sa chce stať herečkou? Ak to budú odpovede typu, lebo ma to baví... Lebo aj spolužiačka chce byť... Lebo chcem byť slávna a aby ma mali ľudia radi... Tak si môžeš vydýchnuť, s najväčšou pravdepodobnosťou ju to čoskoro prejde. Ak sú ale odpovede premyslené, zbystri pozornosť.

Druhú vlnu otázok zameraj na spôsob, akým to chce dosiahnuť. A samozrejme aj záložný plán, čo ak to nevyjde. Deti si nie vždy uvedomujú, že nie každý sa živí tým, čo vyštuduje. A tiež je jedna vec sa na umeleckú školu dostať a druhá aj ju dokončiť. Ak nevie odpovedať, daj jej čas a v rozhovore pokračujte, až keď bude mať odpovede.

Ak ste sa dostali až sem, je pravdepodobné, že už si to tak rýchlo nerozmyslí. V takom prípade je fajn, ak ju budeš podporovať. A vôbec tým nemyslím hneď zaplatiť súkromného učiteľa herectva. Urobte kompromis. Vyskúšajte jeden skúšobný rok v zuš-ke alebo ochotníckom súbore. Ak ju to prestane baviť, nič sa nedeje, tak ju odhlásiš. Vždy lepšie, ak na to prídete teraz, než ak by sa náhodou na umeleckú školu dostala a rozmyslela by si to v treťom ročníku. 

Ak to myslí s herectvom naozaj vážne, je fajn zaobstarať jej k problematike literatúru, takže šup do knižnice vypožičať knihy s divadelnou tematikou. 

Ďalším krokom môže byť vzdelávanie sa na workshopoch alebo aj prostredníctvom youtube kanála, kde dávam rady a tipy zdarma z oblasti herectva. Možností ako sa dozvedieť, kde sa čo deje, je dnes naozaj neobmedzené množstvo.

A rada na záver. Je naozaj obtiažne uživiť sa herectvom. Chce to veľké odhodlanie, vytrvalosť a v neposlednom rade aj šťastie. Deti toto často nevidia, majú o tomto povolaní svoje romantické predstavy, veria na tzv falošné celebritné pozlátko. Preto ďalší môj článok bude práve na túto tému. Odporúčam, daj jej ho potom prečítať, získa reálny pohľad na to, ako to funguje.  Ak sa ale aj napriek tomu rozhodne, že toto je jej cesta, podpor ju. :-)

A ako si na tom ty? Podporili ťa rodičia vo výbere tvojho povolania? Podeľ sa o svoj príbeh v diskusii. Ak sa ti článok páčil, poteší ma, ak mi klikneš na karmu. A ak poznáš ľudí, pre ktorých je táto téma aktuálna, tak zdieľaj ďalej. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obuškový Dubček, ako chutí Threema a odklínanie Viktora (týždeň podľa Schutza)

Už keď Merkelová prijala pozvanie, dala sa tušiť otočka v kauzách právneho štátu, ústavnosti v Budapešti.

Reportáž Zuzany Kepplovej

Kauza Dobšiná: Čo sa to stalo v našom meste

Prečo Dobšinčania odchádzajú a prečo zostávajú.

Dnes píše Jaroslav Rumpli

Toto leto som nebol nikde. Ale bol som tam s Kočnerom

Threema je, čo sa priamych dôkazov týka, jalová.


Už ste čítali?